Az elmúlt hónapokban sorozatosan érkeztek pozitív hírek az Alteo háza tájáról. Tavasszal lezárta korábbi befektetési programját, ezzel párhuzamosan pedig egy újat indított a társaság, amelyhez csaknem 3,5 milliárd forint friss tőkét vont be a tőzsdén keresztül, nyáron a hazai alapkezelők egyik kedvenc befektetési sztorijává vált, majd nemrégiben az is eldőlt, hogy a Növekedési Kötvényprogram keretében 9 milliárd forintnyi forrást tervez bevonni. Szeptemberben pedig lezárult a cég első, 1,1 milliárd forintos kutatás-fejlesztési programja. Annak érdekében, hogy a befektetők részletesen megismerjék az Alteo jövőbeni terveit, a Portfolio befektetői klubot szervez.
Az energiavállalatoknak adott esetben olyan lépéseket is be kell vállalniuk a fenntartható, körforgásos gazdaság kiépítése érdekében, amelyek rövid távon akár sérthetik is a saját értékesítési érdekeiket, azonban hosszabb távon a fogyasztói igények erősödésével a fenntartható működésre való áttérés versenyelőnyt jelenthet - mondta el Ifj Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója a Portfolio Clean Energy & Disruptive Trends Summit 2019 című konferenciáján.
1,3 milliárd forintos árbevétel-bővülés mellett 12 százalékos növekedést mutat az Alteo-csoport EBITDA-ja az előző év azonos időszakához képest - derül ki a társaság 2019 első negyedévére vonatkozó, nem auditált pénzügyi eredményit bemutató befektetői prezentációjából.
Ismét Ifj. Chikán Attilát, az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. vezérigazgatóját választotta elnökévé a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) tisztújító közgyűlése.
Elsősorban a részvénypiacon mutatkozik potenciál a tőkepiaci építkezésre az Alteo számára, de a társaságnak a kötvénypiacon is vannak tervei. 2019-ben alapvetően még a magyar tőkepiacon szeretnének mozogni, ugyanakkor a vállalatnál vizsgálják a külföldi tőzsdére lépés lehetőségét is - fogalmazott a Portfoliónak ifj. Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója, aki azt is elmondta, a részvénypiacon az egyik fő céljuk az, hogy a kisbefektetők is észrevegyék, érdemes Alteo-részvényt venni.
Az ember erőforrás, az ügyfélélmény és a fenntarthatóság a legfontosabb tényezők napjaink energiapiacán, ahol a folyamatosan változó környezet ugyan kihívást jelent, de egyben lehetőségeket is hordoz magában a magyar társaságok számára is - vélték a Portfolio Energy Investment Forum 2018 konferencia vezetői kerekasztalának résztvevői.
A fenntartható energia koncepció keretében az ügyfél energiastratégiája áll a középpontban, amit a klímatudatosság, az energiahatékonyság és a megbízható energiaellátás változó súlyú szempontjai határoznak meg; az ezekhez való dinamikus alkalmazkodás során az energiavállalatoknak kiemelten kell kezelniük a befektetési fókuszt is - mondta el ifj. Chikán Attila, az Alteo csoport vezérigazgatója a Portfolio Energy Investment Forum 2018 konferencián, a saját vállalata példáján szemléltetve a beruházástervezés és a tőkepiaci aktivitás összehangolásának folyamatát.
Az Alteo teljesítette a 2016 végén megvalósított részvénykibocsátása idején megfogalmazott céljait, a program megvalósítása során sikerült tartanunk a befektetők felé kommunikált stratégiát. De nem szeretnénk itt megállni, mert látunk növekedési potenciált Magyarországon, nem is keveset. A további befektetésekhez pedig előbb-utóbb újabb tőkebevonásra, legkésőbb 2019 végéig további kötvénykibocsátásokra és leginkább 2020-ban egy újabb részvénykibocsátásra lesz szükségünk a növekedési lehetőségek kiaknázásához - fogalmazott Ifj. Chikán Attila, a társaság vezérigazgatója a Portfolio-nak.
A németországi terjeszkedés lehetőségét vizsgálja az Alteo, amely három fő területen kíván növekedni - mondta ifj. Chikán Attila, a cég vezérigazgatója a Napi.hu-nak. A társaság decemberben fontos mérföldkőhöz ért, miután megújuló erőművi portfóliójában megjelent az első üzemelő naperőmű is.
A napenergia hazai kilátásait illetően masszív növekedés várható, "brutális, ami most kinéz" - fogalmazott ifj. Chikán Attila, a társág féléves jelentése kapcsán tartott sajtóbeszélgetésen. Ezért az Alteo is növeli a portfóliójába tartozó naperőművi kapacitásokat, de szélerőművek akvizíciója, illetve energiatároló rendszer fejlesztése is szerepel a terveik között.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal jelenleg körülbelül 75 százalékos minimális hatásfokot vár el egy távhő rendszertől. Ha azonban a tartalék kapacitások régiek, akkor a nagy hidegben problémát jelenthet az előírt hatásfok a távhőtermelőknek - ahogyan ez idén januárban is megmutatkozott. A távhő szektor forráshiánya miatt nem mindenhol lehetséges a régi kapacitásokat újabbakra cserélni, így végeredményben a költségek leszorítása helyett csökken a rendszer megbízhatósága és nem lesz például megújuló távhőtermelés. Ezen pedig az egész magyar energiarendszer bukhat - nyilatkozta a Portfoliónak ifj. Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója, aki szerint ugyanakkor a következő egy-két év a napenergiáról fog szólni Magyarországon.
Közel 10 milliárd forint értékben indíthat új beruházásokat az Alteo: a társaság igazgatósága három, összesen 18,1 MW teljesítményű napenergiát hasznosító erőmű megvalósítási feltételeiről döntött, továbbá jóváhagyta egy 2 MW teljesítményű szélerőmű akvizícióját.
Mintegy 10-15 milliárd forintot tervez a következő másfél évben beruházásokra költeni az Alteo Nyrt., ami magát a legnagyobb magyar energetikai kisvállalatként definiálja a hazai piacon - mondta ifj. Chikán Attila, a vállalat alapító-vezérigazgatója a Napi.hu-nak.
A tavalyi 120 forintot követően idén 130 forintnyi osztalékot fizet részvényenként az Alteo - döntött a társaság közgyűlése.
Részvénykibocsátást indít az alternatív energiában utazó Alteo. Az új részvények értékesítéséből bevont összegből konkrét projekteket kíván finanszírozni a társaság. A papírok nyilvános forgalomba hozatala ma kezdődik és legkésőbb október 17-ig tart. Annak érdekében, hogy a Portfolio-t olvasó, részvényjegyzés iránt érdeklődő magánbefektetők megalapozott minden kérdésükre választ kapjanak, a Portfolio önálló befektetői klubot szentel a részvénykibocsátásnak.
Tőzsdei kibocsátáson dolgozik az alternatív energiatermelésben utazó Alteo, a kötvények után most részvénykibocsátással vonna be forrást a tőkepiacról a vállalat. Erről, a vállalat működésének fontosabb elemeiről, valamint a hazai és nemzetközi energiapiacot érintő fontosabb trendekről, változásokról beszélgettünk a társaság vezérigazgatójával, Ifj. Chikán Attilával.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az észak-koreai katonák bevetése miatt.
Ennyibe kerül a banki ügyfeleknek a tranzakciós illeték emelése.
Nagy lépés lenne, az biztos.
Milyen ballasztok lassítják a gazdaságot?
A hatásokat elemezzük.
Lehet izgulni.